Ošetření kluzkých schodů

Protiskluzová úprava schodů a schodišť začíná každým rokem nabývat důležitosti a denně se u nás setkáváme s akutní potřebou zákazníků řešit již nastalý problém v podobě uklouznutí na schodech s následkem zranění. Potřeba řešit kluzké schodiště vychází ze soukromé klientely ve snaze zabránění uklouznutí u člena rodiny, rovněž se ale setkáváme s velmi častými požadavky ze strany firem, které pak často čelí problémům s úrazy svých zaměstnanců.

Časté problémy bývají u nových a hladkých dřevěných schodišť, které se dají opatřit protiskluzovými páskami na schody, nebo speciálními kryty v podobě protiskluzových fólií na schody. Standardní rozměry všech protiskluzových prvků na schody se hodí na většinu typů schodových nášlapů, nicméně jsme schopni všechny produkty dodat i individuálně dle potřeb zákazníka.

Další, často řešené dotazy, se týkají různých typů kluzkých schodišť v exteriéru (dlažba, beton, dřevěná schodiště apod.), kde se dají opět použít buď standardní protiskluzové prostředky jako při ošetření podlah (protiskluzové pásky, protiskluzové nátěry, sklolaminátové pásy apod.), nebo speciální gumové rohožky na schodiště v rozměrech vhodných pro většinu standardních schodů. Lze volit buď standardní gumové schodové rohože volně ložené, lepené (páskou, nebo lištou), nebo přišroubované. Všechny rohože na schody lze jednoduše udržovat a mají vysokou trvanlivost.